کانون بازنشستگان انتظامی ج.ا.ایران

پیشکسوت خوشنویس عبدالرضا نخجوان شهرکی

پیشکسوت خوشنویس عبدالرضا نخجوان شهرکی

خوشنویسی ایرانی بخشی از خوشنویسی اسلامی است و با آن می توانید از یک روحیه شاد و سرزنده برخوردار شوید. پیشکسوت بازنشسته عبدالرضا نخجوان شهرکی از این دست همکاران ماست که در کنار سالها فعالیت نظامی با مأموریت های سخت و طاقت فرسا، هرگز مسیر خوشنویسی را رها نکرده و پس از دوران بازنشستگی نیز در همین مسیر زندگی خود را ادامه می دهد. گفت گویی با ایشان انجام دادیم که نظر شما را به آن جلب می کنیم:
پیشکسوت حمیدرضا ابراهیمی

پیشکسوت حمیدرضا ابراهیمی

کارمند،پیشکسوت حمیدرضا ابراهیمی از هنرمندان خوش آوازه هنر خوشنویسی است که در پی 30 سال تلاش و ممارست در این عرصه توانسته جایگاه ویژه ای را در کشور به دست آورد مهمترین آنها خلق دو شیوه جدید در عرصه خوشنویسی است که در سالهای 2015 و 2017 در کتاب رکوردهای گینتس به چاپ رسید.
بازنشسته الله وردی زارعی

بازنشسته الله وردی زارعی

الله وردی زارعی از هنرمندان نام آشنا در عرصه تئاتر و سینماست. او سالهاست که در این عرصه فعالیت می کند و در کسوت نویسنده، کارگردان و بازیگر نقش های ماندگاری از خود در استان کردستان به یادگار گذاشته است. در این شماره از مجله آیینه به سراغ این پیشکسوت نیروی انتظامی رفتیم و گفتگویی با ایشان انجام دادیم که نظر شما را بدان جلب می کنیم:
بازنشسته محمدعلی نوروزی

بازنشسته محمدعلی نوروزی

بازنشسته محمدعلی نوروزی از بازنشستگان استان فارس است که از نوجوانی به شعر و شاعری علاقمند بوده و از همان زمان اقدام به مطالعه و جمع آوری غزلیات و مثنویات کرده است. هر چند که در زمان خدمت طبع شعر خود را به نمایش گذاشته است ولی عملاً بعد از بازنشستگی مبادرت به جمع¬بندی و انتشار چند کتاب شعر در زمینه¬های مختلف کرده است. بر آن شدیم تا چند جمله از زبان خودشان برای خوانندگان ماهنامه آئینه در خصوص فعالیت¬های خود توضیح دهند.
سرهنگ بازنشسته افضل اصغری

سرهنگ بازنشسته افضل اصغری

سرهنگ افضل اصغری متخلص به(مهدوی) در سال 1335 در روستای ماهی آباد میانه به دنیا آمد. دوره ابتدایی را در زادگاهش به پایان رساند و یک سال از دوره دبیرستان را در شهرستان میانه، و پس از نقل مکان به تهران مدرک دیپلم خود را در تهران اخذ کرد.
سرهنگ بازنشسته حسن علی دهقانی

سرهنگ بازنشسته حسن علی دهقانی

جناب سرهنگ بازنشسته حسن علی دهقانی متولد 1341 روستای زرقان از استان همدان و ساکن قم است. ایشان با طبع شعری که دارند، دوران بازنشستگی خود را با سرودن اشعار آئینی و عزل سپری می­ کنند.
سرهنگ حسین روز طلب

سرهنگ حسین روز طلب

سرهنگ حسین روز طلب از مخترعان و کارآفرین خوش ذوق و خوش فکر کشور محسوب می‌شود که با ثمره تلاش‌های شبانه روزی خود در سه عرصه فیروزه کوبی، خوشنویشی و اختراع، سبک نوینی از فیروزکوبی تحت عنوان «منبت فیروزه» را ابداع نموده است. طراحی و ساخت منشور کوروش به انضمام متن فارسی و ترجمه انگلیسی آن با ۱۰۶ کیلوگرم فیروزه و عقیق به عنوان بزرگترین تابلوی معرق جهان و ثبت آن در کتاب گینتس باعث شد تا به سراغ این هنرمند مستعد نیشابوری برویم.