کانون بازنشستگان انتظامی ج.ا.ایران

15 دقیقه ورزش برای درمان درد کمر

15 دقیقه ورزش برای درمان درد کمر

کمر درد در دوران سالمندي شايع است و علل متعددی دارد. با بالا رفتن سن، تغییراتی در استخوانها و عضلات روی می دهد که شکل بدن تغییر می کند. برای مثال پشت خمیده می شود، شکم به طرف جلو برجسته می شود، گودی کمر بیشتر می شود و همه اینها باعث بروز کمر درد می گردد. برای رهایی از این مشکل خودمراقبتی و انجام تمرینات ورزشی مناسب می تواند سودمند باشد. در ادامه شما را با چند حرکت ورزشی مناسب آشنا می کنیم که انجام روزانه آنها می تواند در رفع کمردرد برای شما مفید باشد.
تمریناتی ویژه برای افزایش تعادل

تمریناتی ویژه برای افزایش تعادل

تمریناتی ویژه افراد مسن برای افزایش تعادل از دست دادن تعادل ممکن است در هر سنی و برای تمام افراد پیش بیاید. با ما همراه باشید تا چند تمرین ورزشی برای تقویت ماهیچه‌ها به شما معرفی کنیم که باعث بهبود تعادل در دوران پیری می‌‌شوند.
یوگا برای سالمندان

یوگا برای سالمندان

یوگا ورزشی است که با تواناییها و نیازهای بدنی فرد منطبق می گردد و افراد مبتدی ، حتی خانم های باردار با در نظر گرفتن شرایط بدنی خود قادر به انجام آن هستند.
ورزش در خانه ویژه سالمندان

ورزش در خانه ویژه سالمندان

داشتن فعالیت بدنی مناسب برای افراد مسن بسیار مهم است، زیرا باعث می شود که آنها دارای تحرک باشند و سالم زندگی کنند. این ورزش ها را حداقل دو بار در هفته انجام دهید. لباس مناسبی بپوشید و در کنار خود بطری آب بگذارید تا آب بدنتان کم نشود.
پیاده روی در دوره سالمندان

پیاده روی در دوره سالمندان

عدم تحرک و فعالیت کافی، مشکل عمده‌ایست که نسل کنونی سالمندان با آن مواجه‌اند. پیاده روی ورزش ساده و سبکی است که برای سالمندان مناسب بوده و موجب سلامت روح و جسم آنان می‌شود. با بیتوته همراه باشید تا با اثرات پیاده روی بر جسم و روح سالمند و همچنین اصولی که سالمندان باید در هنگام پیاده روی رعایت کنند آشنا شوید.
بدترین ورزش برای افراد بالای 40 سال

بدترین ورزش برای افراد بالای 40 سال

هرجا صحبت ازسلامتی یا کاهش وزن در میان است، شما در مورد نوع خاصی از ورزش می شنوید.ورزش مهم است زیرا بدنمان را ورزیده نگه می دارد و باعث عملکرد مناسب آن می شود. ولی،با کمال تعجب، همه ی اشکال ورزشی برای شما مناسب نیستند.