۱۷۷۷۱
شنبه ۰۴ شهريور ۱۴۰۲
تعداد بازدید: ۵۸۵
کارآگاهان و افسران بازنشسته پلیس آگاهی تهران، برای به نتیجه رسیدن پرونده‌های معوقه و راکد شروع به کار کردند.

کارآگاهان و افسران بازنشسته پلیس آگاهی تهران با دعوت پلیس آگاهی فراجا و همکاری و همراهی کانون بازنشستگان انتظامی برای به نتیجه رسیدن پرونده‌های معوقه و راکد شروع به کار کردند.

طی مراسمی با حضور سردار سرتیپ قنبری رئیس پلیس آگاهی فراجا، سردار بزرا رئیس امور بازنشستگان فراجا، سردار گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ موفق معاون فرهنگی اجتماعی و امور پژوهشی کانون، روسای یگان‌های پلیس آگاهی تهران و جمعی از کارآگاهان بازنشسته پلیس آگاهی، آیین آغاز به کار افسران و کارآگاهان خبره بازنشسته پلیس آگاهی در پی جویی، کشف وتعیین تکلیف پرونده‌های معوق ،در ستاد پلیس آگاهی تهران بزرگ، برگزار شد.

در این مراسم رئیس پلیس آگاهی فراجا ضمن قدردانی از همکاری و همراهی کانون بازنشستگان انتظامی و همچنین دستیار ویژه فرماندهی کل انتظامی در امور بازنشستگان در برقراری ارتباط با پیشکسوتان کارآگاه و راه‌اندازی این طرح گفت:

با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد طبیعتاً در طول سال پرونده هایی که از سنوات قبل تحت عنوان پرونده های معوق در پلیس آگاهی وجود دارد مال باختگانی  دارند که نیاز به پیگیری می باشد.

وی افزود: ما برای اینکه بتوانیم توان افزایی در پلیس آگاهی داشته باشیم ظرفیت بالقوه بسیار قوی به نام کارآگاهان با تجربه را داریم؛ ممکن است آنها بعد از طی سال ها خدمت از نظر جسمی تغییر کنند ولی ذهن آنها همچنان پایه،پایدار و ماندگار است که ما از تجربه آنها برای پی جویی پرونده های راکد استفاده می کنیم.

رئیس پلیس آگاهی فراجا با اشاره به پی جویی، کشف و تعیین تکلیف پرونده های معوق پلیس آگاهی خاطرنشان کرد: پرونده هایی که در سنوات قبل کشف نشدند در اختیار این کارآگاهان قرار می گیرد و تحت نظارت این پلیس در جهت کشف اقدام می کنند.

وی با بیان اینکه با انجام این کار در سراسر کشور تحرک ویژه ای در رسیدگی به کشف پرونده ها ایجاد خواهد شد، تصریح کرد: نیروهای جدید ما در کنار این پیشکسوتان ضمن آموزش از تجربیات آنها، در عین حال پرونده های راکد در پلیس آگاهی تقلیل و مردم نیز به حق و حقوق خود خواهند رسید.

سردار " قنبری" گفت: این آغاز به کار ابتدا در تهران به صورت پایلوت و با در اختیار گذاشتن تعداد زیادی از پرونده های راکد شروع خواهد شد که با استفاده از اولویت زمانی و موضوعی تحت رسیدگی قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه پرونده های سرقت منزل، مغازه، اماکن و وسایط نقلیه در اولویت رسیدگی قرار دارند، عنوان کرد: ما با اهداف مختلفی از ظرفیت این عزیزان استفاده می کنیم.

رئیس پلیس آگاهی فراجا ادامه داد: بایگانی تجربیات بسیار گرانبهای خدمت در پلیس آگاهی، ذهن پویا و خلاق و همچنین آموزش حرفه ای کارکنان جدید الورود به صورت حرفه ای در کنار این کارآگاهان خبره از جمله دیدگاه هایی است که منجر به استفاده از ظرفیت آنها در این اداره شده است.

وی با بیان اینکه تعداد کارآگاهان در این خصوص به مرور رو به افزایش خواهد بود، گفت: هر چه بتوانیم به ظرفیت این عزیزان اضافه کنیم اولویت هایمان نیز به تناسب توانمندی های آنها به میزان ساعتی که بتوانند کار کنند بیشتر خواهد شد.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: امیدواریم با رسیدگی به پرونده های راکد و معوق سال های قبل ضمن افزایش درصد کشف نسبت به گذشته بتوانیم اموال مسترد شده را به مال باختگان بگردانیم.

وی اضافه کرد: پلیس آگاهی یکی از تخصصی ترین پلیس های کشور است که با استفاده از روش های علمی توسط کارآگاهان زبده جرایم رخ داده را کشف می کنند.

سردار قنبری در پایان صبر و حوصله زیاد، هوش و ذکاوت، دانش و تجربه، خوش فکری، دلسوزی، توانمندی بالا در راه رسیدن به نتیجه را از جمله ویژگی های یک کارآگاه عنوان کرد و افزود: در مجموع همه اینها یک کارآگاه زمانی خوشحال و خستگی او مرتفع می شود که بتواند احقاق حق کند و مجرمی را تحویل عدالت بدهد.

 

ورود کارآگاهان پیشکسوت تهران بزرگ به پرونده‌های راکت

ورود کارآگاهان پیشکسوت تهران بزرگ به پرونده‌های راکت

ورود کارآگاهان پیشکسوت تهران بزرگ به پرونده‌های راکت

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار استان ها
نشریات
+ آرشیو