۱۴۳۱۱
يکشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۱
تعداد بازدید: ۳۳۴
با حضور سردار رادان، فرمانده کل انتظامی کشور:
دهمین محفل انس با پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با حضور سردار رادان برگزار شد.

در این جلسه که با حضور مهندس اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، سردار مرادپور جانشین کانون بازنشستگان انتظامی و جمعی از مدیران،فرماندهان و پیشکسوتان انتظامی برگزار شد، سردار رادان در سخنانی گفت: امروز محفل انس با پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت است، زمانی که از این عرصه صحبت می شود حکایت از وجود ساختار، سازمان، جغرافیا و زمان را دیکته می کند و زمانی که این عناصر در عرصه قرار می گیرند، بایستی افتخارآفرینانی در آن زمان، جغرافیا و حادثه حضور داشته باشند تا تبدیل به محفل شوند.

وی افزود: این نقش را شما عزیزان به خوبی ایفا کرده اید و خوب است که در این محفل جوانان حضور دارند چراکه جوانان باید یاد بگیرند و از دوران پرمشقتی که در زمان انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و حتی بعد از آن متحمل شدید، آگاه باشند.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به موضوع جهاد عنوان کرد: لازمه جهاد وجود رزمندگان و رزمنده بودن است؛ رزمنده هایی باید باشند تا بتوانند موضوع جهاد را دنبال کنند.

وی ادامه داد: به اعتقاد بنده رزمنده بودن در دوره جهاد موضوعی فرعی است بلکه اصل موضوع مقدورات و الزاماتی است که باید در کنار رزمنده باشد تا بتواند به انجام وظیفه بپردازد. این مقام ارشد انتظامی همچنین گفت: در دوران دفاع مقدس نگاه به جهاد یک نگاه مکتبی، اعتقادی و ولایی بود اما آنچه رزمندگان را در سنگرها با اشتیاق نگه می داشت همراه بودن مادران، خواهران و همسرانی از جنس مقاومت در کنار شان بود؛ خانواده های رزمندگان با روحیه دادن، آن ها را بدون دغدغه برای حضور در جبهه ها آماده می کردند.

وی ادامه داد: در واقع خانواده های رزمندگان در چند جبهه می جنگیدند اما دم برنیاوردند و اجازه دادند که همه این افتخارات برای رزمندگان ثبت شود؛ از این رو در این محفل، تبریکات و افتخار رزمندگان را به همسران آن ها تقدیم می کنم ان شاء الله همه شما عزیزان در روز قیامت روزی صبر، استقامت و مقاومت نصیبتان شود. شایان ذکر است این محفل توسط سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های انتظامی و دفاع مقدس فراجا و همراهی و همکاری کانون بازنشستگان انتظامی ج.ا.ایران برگزار شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار استان ها
نشریات
+ آرشیو