۲۵
دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
تعداد بازدید: ۱۵۳۸۱
ستاد کل نیروهای مسلح به منظور اطلاع رسانی دقیق و شفاف و رفع ابهامات، نحوه محاسبه کسر خدمت ایثارگری را تشریح کرد.

تشریح نحوه محاسبه کسر خدمت ایثارگری

به گزارش اداره کارگزینی اداره کل کارگزینی و اجرای حقوق معاونت نیروی انسانی ناجا، ستادکل نیروهای مسلح موارد زیر را به منظور رفع ابهام در خصوص نحوه استفاده از کسر خدمت فرزندان ایثارگران اعلام کرد:

1 – کسر خدمت سربازی برای ایثارگری می­باشد که حد نصاب معافیت یک فرزند را ندارد لذا صدور کسری تنها برای یک فرزند قابل انجام می­باشد.

تبصره: به منظور مساعدت به خانواده­هایی که فرزند ذکور دو قلو و یا چند قلو دارند در صورتی که همزمان به خدمت سربازی اعزام گردند بنا به درخواست ایثارگر کسری خدمت قابل تقسیم بین آن­ها می­باشد.

2 – در صورتی که رزمنده­ای در دو یا چند سازمان دارای سابقه جبهه و جانبازی کمتر از 25 % می­باشد و جمع آن مدت به حد نصاب معافیت یک فرزند می­رسد می­بایست هر یک از سازمان­ها به طور مجزا مدت جبهه و جانبازی را به سازمان وظیفه عمومی منعکس تا در آن سازمان تجمیع گردد و در صورتی که جمع مدت جبهه و جانبازی به حد نصاب معافیت فرزند نرسیده و ایثارگر متقاضی بهره­مندی از کسر خدمت برای فرزند خود باشد می­بایست هر یک از سازمان­ها به طور مجزا برای فرزند وی کسری خدمت صادر نمایند. ضمنا ثبت کسری خدمت دو فرزند برای والدین در دو سازمان مجزا امکان پذیر نمی­باشد.

3 – برابر ابلاغیه شماره 97125478 – 13/03/97 که صدور کسر خدمت فرزندان غیر غایب ایثارگران به ازای هر درصد جانبازی، هر ماه اسارت و هر ماه رزمندگی به مدت 12 روز، جایگزین بند «د» ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه گردید، به منظور مساعدت به فرزندان ایثارگران دارای 28 و 29 ماه سابقه ایثارگری، مشمولین واجد شرایط فوق تا پایان شهریور سال 98 می­توانند از معافیت مذکور استفاده نمایند و پس از آن تنها وفق ماده 45 قانون وظیفه عمومی معافیت برمبنای 30 ماه سابقه رزمندگی خواهد بود.

4 – کلیه مشمولین وظیفه غایب که تا تاریخ 12/01/98 خود را برای اعزام به خدمت به سازمان وظیفه عمومی معرفی و پس از آن غیبت ننموده باشند، می توانند از کسری خدمت ایثارگری والدین استفاده نمایند لذا کسانی که بعد از معرفی خود تا تاریخ 12/01/98 مجددا در اعزام شرکت نکرده و غیبت نموده­اند، در مشمول این مقررات نخواهند بود.

5 – صدور گواهی کسر خدمت، پس از اعزام به خدمت و تایید حضور مشمول در مراکز آموزش، قابل انجام خواهد بود و برای مشمولین قبل از اعزام، کسر خدمت قابل صدور و ثبت نمی­باشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار استان ها