کانون بازنشستگان ناجا

سردار سرتیپ دوم بازنشسته جانباز حاج داود عبدوس

سردار سرتیپ دوم بازنشسته جانباز حاج داود عبدوس

سردار سرتیپ دوم جانباز داود عبدوس معاون فرمانده گردان حضرت علی­ابن­ابیطالب (ع) بوده که با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه میهن اسلامی از 31 شهریور 59 تا 16 مهرماه 59 به کمک رسانی رزمندگان جبهه­های جنگ تحمیلی فعالیت داشته و اقلام و هدایایی مردم همیشه در صحنه در منطقه جنوب تهران را جمع­آوری و ارسال می­کرده است در همین زمان به همراه 550 نفر از پاسداران کمیته انقلاب اسلامی به منطقه عمومی اهواز عزیمت و به خیل رزمندگان اسلام می­پیوندد.
سرهنگ دوم پیشکسوت جانباز جواد قدیم پور

سرهنگ دوم پیشکسوت جانباز جواد قدیم پور

در بسیاری از عملیات های دفاع مقدس حضور داشت و سالها هم و غمش را مقابله با دشمن متجاوز بود. این را براحتی می شد از خاطرات بی شماری که در دل 56 ماه خدمت در جبهه ها جنگ به زبان می آورد. فهمید. فرصتی دست داد تا لحظات کوتاهی را در حضور ایشان باشیم. این فرصت را غنیمت شمردیم و مصاحبه کوتاهی باایشان انجام دادیم که نظر شما را بدان جلب می کنیم:
آزاده جانباز سعید اسدی فر

آزاده جانباز سعید اسدی فر

جانباز آزاده بازنشسته سعید اسدی فر از نویسندگان فعال نیروی انتظامی است که دوران بازنشستگی را با مطالعه و نوشتن سپری می کند. وی از سال ۶۶ تا کنون ۱۸ جلد کتاب در حوزه دفاع مقدس و بیش از ۲۰۰ نمایشنامه رادیویی را به رشته تحریر درآورده و در حال حاضر در حال نگارش کتاب جدیدی در خصوص اقوام ایرانی است. دوران اسارت او توسط گروهک منحله کوهله ما را بر آن داشت تا گفتگویی با ایشان از لحظات سخت آن دوران داشته باشیم.
آزاده حبیب الله شریفی تازه آباد

آزاده حبیب الله شریفی تازه آباد

جناب ستوانسوم بازنشسته حبیب الله شریفی تازه آباد از آزادگان استان کردستان است که در زمان دفاع مقدس برای دفاع از کشور عزیزمان به استان خوزستان اعزام شده و درتاریخ 26/1/1365 در منطقه زبیدات و در حین عملیات به اسارت دشمن بعثی درآمده و پس تحمل سالها سختی و رنج و شکنجه بهمراه سایر آزادگان عزیز در تاریخ 3/6/1369 به کشور بازگشته است. ایشان اهل استان کردستان(شهرستان دیواندره) هستند و هم اکنون در شهر سنندج زندگی می کنند. ماهنامه آئینه گفتگوی مختصری با این عزیز آزاده انجام داده که توجه خوانندگان محترم را به آن جلب می کند.