۴۸۵۰
دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰
تعداد بازدید: ۳۵۷
سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح جهت کاهش مخاطرات هزینه ای و تأمین امنیت خاطر بازنشستگان محترم نیروهای مسلح، قرارداد جدید بیمه نامه اختیاری آتش سوزی (خانه و اثاثیه) را با شرکت بیمه کوثر منعقد نموده است.

سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح جهت کاهش مخاطرات هزینه ای و تأمین امنیت خاطر بازنشستگان محترم نیروهای مسلح، قرارداد جدید بیمه نامه اختیاری آتش سوزی (خانه و اثاثیه) را با شرکت بیمه کوثر منعقد نموده است.

حق بیمه یکساله برای هر واحد مسکونی با احتساب مالیات مبلغ یک میلیون و 193 هزار و 556 ریال است که به صورت تقسیط 12 ماهه، ماهیانه 99هزار و 463ریال از حقوق بازنشستگان کسر می شود.

گفتنی است در خانواده های مستمـری بگیر مبلغ حق بیمه تقسیم بر تعداد مستمری بگیران شده و سپس کسر می گردد.

 

نکات مهم این بیمه نامه :

ـ  بیمه شده پس از وقوع خسارت بلافاصله و حداکثر پس از 20 روز مهلت دارد مدارک را به دفاتر شرکت بیمه تحویل نماید و پس از این مهلت شرکت بیمه پاسخگو نمی باشد.

ـ چنانچه بیمه شده بیش از یک واحد مسکونی ملکی داشته باشد، فقط واحد مسکونی ملکی محل سکونت وی تحت پوشش خطرات فوق می باشد.

ـ  خطرات جنگ، شورش، اغتشاشات داخلی، انفجار مواد منفجره، فعل و انفعالات هسته ای و... شامل این  بیمه نامه نمی باشد.

ـ  مسکوکات، پول، اوراق بهادار، طلا، جواهرات و سنگهای قیمتی، تلفن همراه و ... شامل اثاثیه خانه نیست و همچنین خودرو و وسایل نقلیه دیگر.

ـ  درخصوص دستگاه های الکترونیکی (لب­تاپ، تبلت، دوربین عکاسی و فیلم­برداری) برای هر خانه از هر وسیله یک دستگاه و تا سقف قیمت معمولی و غیرحرفه ای پرداخت می گردد.

ـ  اقلام خوراکی که به میزان خارج از حد متعارف در محل نگهداری می شود ، از تعهد بیمه ­گر خارج است.

ـ هرگونه تغییر کاربری مشمول تعهدات این بیمه­نامه نمی­گردد و چنانچه محرز گردد عامل خسارت تغییر کاربری بوده، تعهدی در پرداخت خسارت ندارد.

ـ  چنانچه بخشی از منزل مسکونی متعلق به بیمـه شده به صورت کاربری غیرمسکونی استفاده گردد، بیمه ­گر تعهدی درخصوص جبران خسارت وارده به آن نخواهد داشت.

ـ چنانچه محل سکونت با واحد تجاری همجوار باشد، صرفاً خسارت وارده به محل سکونت قابل پرداخت می­باشد.

ـ بازنشستگان، وظیفه­ بگیران و مستمری­بگیران محترمی که حق بیمه ماهیانه از حقوق آنان کسر نمی ­گردد، تحت پوشش بیمه ­نامه نیستند و به منظور برخورداری از تعهدات این بیمه­ نامه، توصیه می ­گردد این عزیزان به دفاتر خدمات الکترونیک ساتا در محل سکونت خود مراجعه و درخواست عضویت در بیمه­ نامه را ارایه نمایند.

ـ در صورتی که بیمه شده فقط دارای یک واحد مسکونی باشد و این واحد خالی بوده یا در اختیار مستأجر باشد و خودش نیز در مکان یا شهر دیگری مستأجر باشد، در صورت بروز حادثه در محل واحد مسکونی ملکی وی، متناسـب با میزان خسارات وارده از تعهدات خسارت ساختمـان در این بیمه نامه برخوردار می شود و در صورت بروز حادثه واحد استیجاری محل سکونت وی در مکان یا شهر دیگر، متناسب با میزان خسارت وارده از تعهدات خسارت اثاثیه این بیمه نامه برخوردار می گردد.

انعقاد قرارداد جدید بیمه خانه و اثاثیه با شرکت بیمه کوثر

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار استان ها
نشریات
+ آرشیو