۲۱۶۹۲
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
تعداد بازدید: ۷۷

کانون بازنشستگان فراجا به عنوان حامی اعضای وابسته و خانواده محترم آن‌ها همواره تلاش دارد تا با بهره گیری از توان کانون استان و دفاتر نمایندگی شهرستان‌ها در مسیر رفع نیاز‌ها و مشکلات معیشتی و رفاهی و ارتقای کیفیت زندگی آن‌ها گام بردارد.
به منظور اطلاع شما عزیزان با مجموعه برنامه‌ها، خدمات و اقداماتی که در سال ۱۴۰۲ از سوی کانون بازنشستگان استان کهگیلویه و بویراحمد انجام گرفته است، گفتگویی با سرهنگ پاسدار بازنشسته سید روح اله عباسی (رئیس کانون بازنشستگان استان) انجام داده‌ایم:
ابتدا بفرمائید مهمترین برنامه‌هایی که کانون استان در سال ۱۴۰۲ داشتند، چه بود است؟
عرض سلام و ادب و احترام به تمامی اعضای کانون به استحضارتان می‌رسانم یکی از مهمترین دغدغه‌های کانون استان این بود بازنشستگانی که دارای بیمار صعب العلاج هستند با توجه به مقررات و دستورالعمل‌ها در کمیسیون سابای استان مطرح تا بتوانیم گوشه‌ای از مشکلات این عزیزان را مرتفع نماییم.
در بحث خدمات رفاهی و معیشتی چه اقداماتی در این مدت انجام گرفته است؟
از محل صندوق وام ضروری پرونده ۵ نفر از اعضای وابسته که دارای مشکلات حاد بوده و واجد شرایط وام مذکور میباشند در راستای دستورالعمل این صندوق به منظور طرح در کمیسیون به مرکز ارسال شده است و مقرر گردید به افراد مذکور از محل صندوق وام ضروری پرداخت گردد.
به منظور تکریم از پیشکسوتان و خانواده محترم آنان دیدار و دلجویی از ۵۰ خانواده در شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد و گچساران، چرام، لنده، بهمئی و باشت در سال ۱۴۰۲ انجام گردید و به هرکدام هدایایی از سوی کانون به رسم یادبود به آنان اهداء گردید.
به منظور تکریم و دلجویی از پیشکسوتان و خانواده آنان از سوی فرمانده محترم انتظامی استان از ۱۳۰ خانواده در شهرستان‌های استان دیدار و دلجویی به عمل آمد و به هر کدام هدایایی از سوی فراجا استان به آنان اهداء گردید.
در سالروز ورود آزدگان سرافراز به میهن اسلامی کانون استان از تعداد ۱۱ نفر از آزادگان پیشکسوت این استان تجلیل بعمل آوردند و به رسم یادبود هدایایی از سوی فراجا استان به آنان اعطاء گردید.
در هفته ناجا از سه نفر فرماندهان شاخص پیشکسوت، همچنین از تعداد ۳۰ خانواده ایتام، ۱۰ خانواده معسر پیشکسوت و ۳۰ بازنشسته نیز تجلیل به عمل آمد و به رسم یادبود هدایایی از سوی فراجا استان به آنان اعطاء گردید.
در این راستا تعداد ۴۰ عدد کارت استخر از سوی تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح استان تهیه و به اعضای وابسته که دارای بیماری دیسک کمر بودند، اهداء گردید.
اعزام ۹۹ خانواده اعضای وابسته به امکان رفاهی فراجا که از طریق معاون نیروی انسانی فراجا استان امریه‌های آنان صادر و تحویل داده شد.
شرکت در مراسمات همکاران بازنشسته و بستگان درجه یک آنان به تعداد ۴۰ خانواده که در این مراسمات رئیس و نماینده مجمع کانون استان و تعدادی از همکاران حضور داشتند.
اعزام ۶ خانواده سه نفره اعضای وابسته استان به سفر‌های سیاحتی و زیارتی (راهیان نور) از طریق معاونت نیروی انسانی فراجا استان
در بحث خدمات مشاوره حقوقی و معاضدت قضایی چه اقداماتی در این مدت انجام گرفته است؟
معرفی ۳۴ نفر از همکاران و خانواده‌های محترم آنان برای مشاوره حقوقی و خدمات حقوقی رایگان به وکلای همکار که با کانون بازنشستگان استان همکاری می‌نمایند.
اگر امکان دارد گزارشی در حوزه توانمندسازی و ارائه وام‌های مختلف اعم از توانمندسازی، حبیب ابن مظاهر، کریم اهل بیت (ع) و... ارائه دهید؟
مؤسسه کریم اهل بیت (ع) با عملکرد خوبی که از ابتدای شروع بکار داشته موفق به جذب منابع مالی از محل‌های مختلف اعم از، کمک‌ها و مساعدت‌های فرماندهی انتظامی استان و پشتیبانی کانون بازنشستگان ناجا عملکرد مثبتی از خود به جا گذاشته است که در سال ۱۴۰۲ ملبغ ۸۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال کمک بلاعوض و مبلغ ۲۸۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال کمک قرض الحسنه به افراد واجد شرایط پرداخت گردیده. همچنین فرمانده محترم انتظامی استان نیز مبلغ ۴۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال به موسسه مذکور کمک بلاعوض نمودند.
در این راستا تعداد ۵۰ فقره وام قرض الحسنه و تعداد ۲۰ فقره وام جعاله از سوی کانون بازنشستگان ناجا به استان اختصاص و به افراد واجد شرایط توزیع گردید و همچنین تعداد ۱۰۰ فقره وام از سوی اداره کل تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح استان تهیه و بین اعضای وابسته واجد شرایط توزیع شد.
یکی از اقدامات مهم کانون در حوزه معیشتی و رفاهی انعقاد قراداد و تفاهم نامه با شرکت‌ها و مؤسسات مختلف است. در سال جاری چه برنامه‌هایی در حوزه داشتید؟
در این حوزه با یک فروشگاه پوشاک جهت ارائه تخفیف ویژه به جامعه هدف توافق گردید و هم اکنون در حال ارائه خدمات به اعضای وابسته استان میباشد.
در این حوزه با یکی از دفاتر نمایندگی بیمه ایران در شهرستان بویراحمد تفاهم نامه امضا گردید و در حال حاضر انواع بیمه نامه ثالث و بدنه اتومبیل را بصورت اقساطی به جامعه هدف استان ارائه می‌نماید.
در بحث اشتغالزایی فرزندان پیشکسوتان چه اقداماتی در این ماه صورت گرفته است؟
مطرح شدن پرونده ۸ نفر در کمیسیون وام اشتغالزایی در سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح که از این تعداد ۸ پرونده مورد تایید قرار گرفت و وام اشتغالزایی آنان بحساب حقوقیشان واریز گردید.
در طول سال جاری مسئولان کانون استان جلسات متعددی با فرماندهان، معاونان انتظامی، رؤسای کانون ها، رؤسای سابا، ساتا، مسئولان حوزه شهری و... انجام می‌دهند. در این سال جاری چه جلسات مهمی داشتید؟
اینجانب در ۱۲ جلسه با حضور مسئولین اداره کل تأمین اجتماعی نیروی‌های مسلح استان در خصوص رفع مشکلات و ارائه پیشنهادات برای اعضای وابسته، ۱۲ جلسه شورای هماهنگی رؤسای کانون‌های نیرو‌های مسلح استان، ۴ جلسه در شور فرماندهی و ستاد فرماندهی انتظامی استان، ۶ جلسه با معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان در خصوص مشکلات اعضای وابسته، ۲ جلسه با مدیرعامل بیمه کوثر استان، ۴ جلسه قرارگاه تحول آفرینی تابان در خصوص رفع مشکلات و ارائه پیشنهادات برای اعضای وابسته، ۴ جلسه با مدیرکل تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح استان در خصوص تصویب وام اشتغالزایی برای جامعه هدف استان
تعامل و همکاری نماینده مجمع کانون بازنشستگان استان با کانون و ادارات را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
سرهنگ پاسدار بازنشسته پاکروان نماینده این استان در مجمع کانون بازنشستگان فراجا همکاری بسیار تنگاتنگی با کانون استان دارد و بطور مستمر پیگیر درخواست‌های اداری اعضای وابسته استان از جمله (استخدام فرزندان در هسته گزینش ف. ا. استان، امورات اداری اعضای وابسته در واحد‌های اجرائی ف. ا. استان، امورات حقوقی اعضای وابسته در شورای حل اختلاف و دادگاه‌های استان، امورات محساب حقوقی اعضای وابسته در سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح استان، امورات اعمال و تغییر مدارک ایثارگری و بسیجی اعضای وابسته از اموربازنشستگان فراجای استان، عیادت از اعضای وابسته بیمار در منزل و ...) می‌باشد.
در پایان ضمن تشکر اگر در خصوص برنامه‌های آتی کانون نیز توضیحاتی دارید ارائه دهید؟
در خاتمه جا دارد از زحمات مسئولین کانون بازنشستگان فراجا، خصوصاً سردار جعفری نسب ریاست محترم کانون فراجا که در اجرای طرح متناسب سازی حقوق پیشکسوتان، مستمری بگیران و و وظیفه بگیران زحمات طاقت فرسایی را متحمل شدند، احداث مهمانسرا کانون در تهران برای اعضای وابسته شهرستان‌ها که جهت امورات اداری به تهران سفر می‌کنند، افزایش وام صندوق حبیب این مظاهر توسط ایشان و دست اندکاران و همچنین در جهت تقویت مؤسسه کریم اهل بیت (ع) در استان‌ها دستوراتی صادر که منجر به اختصاص اعتبار قابل توجهی به کانون‌ها گردید به نمایندگی از بازنشستگان و مستمری بگیران استان تشکر می‌نمایم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار استان ها