۳۰۲
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹
تعداد بازدید: ۸۷۱
پنجمین نشست نمایندگان دوره سوم مجمع کانون بازنشستگان ناجا با حضور سردار سرتیپ نوری نژاد معاون هماهنگ کننده ناجا و رئیس مجمع کانون، سردار سرتیپ محمد شرفی جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا و رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان ناجا، سردار شریعتی دستیار فرمانده ناجا و رئیس مرکز بازنشستگان ناجا، سردار کارگر رئیس کانون بازنشستگان ناجا و جناب سرهنگ بهزادی نیا جانشین سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح و نماینده سابا در مجمع کانون روز سه شنبه 31 تیرماه در سالن فجر ستاد ناجا برگزار شد.

 

معاون هماهنگ کننده ناجا:
برنامه های حمایتی ناجا برای اعضای وابسته روشن، مشخص و دقیق تدوین شده است

پنجمین نشست نمایندگان دوره سوم مجمع کانون بازنشستگان ناجا برگزار شد


در این مراسم که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، سردار نوری نژاد در سخنانی در تشریح اقدامات و برنامه هایی که در مسیر تکریم از اعضای وابسته صورت گرفته است، گفت: از نشست قبلی مجمع کانون تاکنون تحولات و دست آوردهایی کسب شده است که می توان به راه اندازی قرار گاه تابان – قرارگاه تحول آفرینی در منزلت و معیشت اعضای وابسته- اشاره کرد. ریاست محترم ستادکل نیروهای مسلح با توجه به ماموریت این قرارگاه مصراً و مستمراً پیگیر انجام وظایف این قرارگاه هستند و سردار تمیزی که از فرماندهان صفی، اجرایی و جهادی هستند مسئولیت قرارگاه را برعهده دارند.
وی افزود: همه ما وظیفه داریم از این ظرفیت به خوبی و درستی استفاده کنیم. این قرارگاه اعتبارات خوبی برای اعضای وابسته پیش بینی کرده است و با واگذاری و تخصیص بودجه، امیدواریم برنامه های پیش بینی شده به درستی پیش رود.
سردار نوری نژاد در ادامه با اشاره به برنامه هایی که نیروی انتظامی برای اعضای وابسته دارد، گفت: در تدوین برنامه های سال 99، برنامه های کمک نیروی انتظامی به کانون و بازنشستگان روشن، مشخص و دقیق تدوین شده است.
وی با تاکید بر اینکه جامعه بازنشستگان نیروی انتظامی به عنوان سرمایه های اجتماعی و پشتیبانان باانگیزه و فعال و باتجربه ناجا محسوب می شوند، تصریح کرد: وضعیت اقتصادی جامعه ایجاب می کند که هماهنگ و هم راستا با برنامه های کارکنان شاغل و سایر نیروهای مسلح،برنامه هایی برای کمک به بازنشستگان را نیز پیش بینی کرد.
رئیس مجمع کانون بازنشستگان ناجا در بخش دیگری از سخنان خود با تاکیدات ویژه سردار اشتری فرمانده ناجا بر حمایت از بازنشستگان گفت: ایشان هرجا که بحثی در خصوص معیشت و کمک به کارکنان مطرح می شود بلافاصله و با تاکید، بر حمایت از خانواده شهدا، ایثارگران و بازنشستگان توجه دارند.
وی در ادامه افزود: در نشست قبلی، قول دادیم تا یک جایگاه مناسب و پیگیر در کنار فرمانده نیروی انتظامی تعریف شود تا پیگیر مسائل و مشکلات همکاران بازنشسته باشد،لذا دستیار در امور بازنشستگان به تصویب رسید و سردار شریعتی که از همکاران بزرگواری هستند که در امور نیروی انسانی تجربه کافی دارند مسئولیت این کار را عهده دار شدند. از کانون انتظار داریم از این ظرفیت تعیین شده استفاده درست و کامل را ببرند.
سردار نوری نژاد بر ارتباط کانون ها با فرماندهان انتظامی استان ها تاکید کرد و گفت: ما در سال گذشته بر طبق برنامه های قرارگاه تابان، مسئولیت هایی را بر عهده فرماندهان انتظامی استان ها قرار دادیم. بی شک این هدف گذاری بر تقویت ارتباط در استان و حضور فعال همکاران ما در کانون ها در جلسات استانی و تسریع در اجرای برنامه ها کمک می کند.
وی در پایان اضافه کرد: در طول سال در برنامه ریزی ها و تخصیص مقدورات سازمانی اقداماتی صورت گرفته که امیدواریم با کمک و یاری شما این برنامه ها به مرحله اجرا برسد.

ترازنامه و صورت های مالی کانون منتهی به 29 اسفند 98 به تصویب مجمع رسید

پنجمین نشست نمایندگان دوره سوم مجمع کانون بازنشستگان ناجا برگزار شد


ترازنامه و صورت های مالی کانون منتهی به 29 اسفند 98 از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.
در ابتدا آقای معتمدی حسابرس کانون نیز ضمن تشریح گزارش مالی کانون، تاییدیه آن را اعلام کرد.
سرهنگ بازنشسته سهرابی بازرس قانونی کانون نیز در تکمیل سخنان حسابرس به تشریح عملکرد کانون در سال 98 پرداخت و گفت: گزارش بازرسی در قالب 4 محور عملکرد برنامه نظام مالی کانون، منابع و مصارف توسعه و ساختار و نیروی انسانی می باشد.
وی افزود: کانون در سال گذشته 48 برنامه را تدوین کرد که 19 برنامه مربوط به حوزه فرهنگی، اجتماعی و امور پژوهشی، 8 برنامه در حوزه توانمندسازی و خدمات رفاهی، 5 برنامه در حوزه حقوقی و معاضدت قضایی، 4 برنامه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، 5 برنامه در حوزه طرح و برنامه، 6 برنامه در حوزه اداری و مالی و یک برنامه در حوزه بازرسی بود.
پس از پایان گزارش عملکرد مالی کانون، ترازنامه و صورت های مالی سال 98 جهت تصویب به شورگذاشته و به اتفاق آرا تصویب شد.

سرهنگ بازنشسته سهرابی بازرس قانونی کانون شد
انتخاب بازرس قانونی کانون یکی دیگر از مواردی بود که در پنجمین نشست نمایندگان دوره سوم مجمع کانون بازنشستگان ناجا به رای گذاشته شد.
در این بخش سرهنگ بازنشسته حسن سهرابی برای یک سال دیگر به عنوان بازرس قانونی کانون و سرهنگ بازنشسته داوود شعبانی به عنوان بازرس علی البدل انتخاب گردیدند.

 

سردار شریعتی:

در سال 99، نیروی انتظامی 16 برنامه برای اعضای وابسته تدوین کرده است

پنجمین نشست نمایندگان دوره سوم مجمع کانون بازنشستگان ناجا برگزار شد


در ادامه این نشست، سردار شریعتی دستیار فرمانده ناجا و رئیس مرکز بازنشستگان با اشاره به اینکه در برنامه های مصوب سال 99 کمیسیون تلفیق بودجه ناجا اولین بار برای مرکز امور بازنشستگان ناجا ردیف اعتباری مستقل تعیین کرد، گفت: برای سال 99، تعداد 16 برنامه تصویب شده است که 6 برنامه در حوزه مرکز بازنشستگان، 8 برنامه در حوزه بنیاد تعاون ناجا، یک برنامه در حوزه نیروی انسانی و یک برنامه در حوزه بهداری دیده شده است.
وی با اشاره به برنامه های قرارگاه تابان در حوزه بازنشستگی نیز گفت: ستاد کل نیروهای مسلح برای رفع مشکلات اعضای وابسته قرارگاه تابان را با 6 عنوان برنامه و 51 مصوبه راه اندازی کرد. جلسات متعددی در این خصوص در ناجا انجام گرفت و 31 مصوبه در جلسه ای با حضور معاون محترم هماهنگ کننده ناجا و 15 مصوبه در جلسه ای که با حضور فرمانده محترم ناجا برگزار گردید، تصویب شد.
سردار شریعتی طرح سابقون، بکارگیری خبرگان وابسته، توانمندسازی اعضای وابسته، راه اندازی سامانه پیامکی، کسب مجوز برگزاری اردوهای فرهنگی فرزندان اعضای وابسته، اعطای تسهیلات، اختصاص سهمیه اعزام اعضای وابسته به اردوهای راهیان نور، برقراری خط ارتباط آنلاین بین ناجا و سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح و برگزاری اردوی معلولان خدمتی را از برنامه های قرارگاه تابان عنوان کرد.

سرهنگ بهزادی نیا برنامه های سابا در سال 99 را تشریح کرد
در ادامه سرهنگ بهزادی نیا جانشین سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح در سخنانی به تشریح اقدامات انجام گرفته در خصوص حقوق و مزایا پرداخت و نحوه اجرایی شدن برنامه هایی همچون افزایش 15درصدی حقوق، اجرای طرح همسان سازی حقوق، پرداخت حق نگهداری جانبازان و معلولان خدمتی، اجرای فوق العاده ایثارگری متناسب با ضوابط شاغلین در پایان سال 98، افزایش 50درصدی حق عائله مندی و اولاد، اضافه شدن بانک تجارت به عنوان بانک عامل در پرداخت حقوق و اقداماتی که در بحث مرحله نهایی همسان سازی صورت گرفته است را شرح داد.
وی با اشاره به اقداماتی که در حوزه خدمات رفاهی و توانمندسازی در سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح پیگیری می شود، به شرح خدمات سابا در این حوزه از جمله اعطای 58 سهم آریاساسول به صورت اقساط، افزایش سقف صندوق مسکن، توافق سه جانبه با بانک مهر ایران و شرکت فروشگاههای رفاه جهت خرید جهیزیه تا سقف 20 میلیون تومان، پرداخت وام خوداشتغالی تا سقف 50 میلیون تومان و استمرار تخفیف 30درصدی اتکا پرداخت.

 

سردار کارگر:

در دوره چهارم مجمع هیچ نماینده ای شاغل در کانون نخواهد بود
سردار کارگر رئیس کانون بازنشستگان ناجا که از دیگر سخنرانان این نشست بود،گفت: جا دارد در آخرین نشست دوره سوم مجمع کانون، از نمایندگان محترم که در دوره نمایندگی شان به عنوان یک مشاور و ناظر بر کانون خدمت کردند و با کانون استان ها تشریک مساعی داشتند و در پیگیری امور بازنشستگان تلاش کردند، صمیمانه تشکر کنم.
وی افزود: براساس دستورالعمل انتخابات اعضایی که سه دوره متوالی به عنوان نماینده استان در مجمع باشند، دیگر مجاز به نامزدی در انتخابات نیستندو در حال حاضر 6 نفر از نمایندگان، آخرین دوره خود را سپری می کنند.
وی با اشاره به اشتغال 15 نفر از اعضای مجمع در کانون، اضافه کرد: در حال حاضر 12 نفر از اعضای مجمع به عنوان رئیس کانون استان، 2 نفر به عنوان کارمند و یک نفر به عنوان معاون در کانون مرکز فعال هستند که این افراد در صورتیکه قصد حضور در انتخابات آتی را دارند باید 6 ماه قبل از انتخابات استعفا کنند؛ چرا که در دوره چهارم به استناد اصلاحات به عمل آمده در دستورالعمل انتخابات هیچ نماینده شاغل در کانون نخواهد بود.
رئیس کانون بازنشستگان کانون افزود: با عنایت به مصوبات هیئت مدیره و مجمع و دستورالعمل انتخابات، در اسفندماه سال گذشته 4 مورد اصلاحیه دستورالعمل داشتیم که سه مورد آن تایید شد و یک مورد آن در این نشست به رای گیری گذاشته می شود.
وی با اشاره به اینکه براساس تبصره 6 ماده 12 اساسنامه جدید کانون که در تاریخ 30 آذر98 ابلاغ شد، نمایندگان مجمع در صورتیکه به عنوان اعضای هیئت مدیره کانون انتخاب شوند، دیگر عضو مجمع نخواهند بود، تصریح کرد: با توجه به اینکه 5نفر از نمایندگان دوره چهارم به هیات مدیره راه خواهند یافت، لذا براساس تبصره مذکور، 5 استانی که نمایندگان آنان به عنوان عضو هیئت مدیره انتخاب می شوند دیگر نماینده در مجمع نخواهند داشت ما این موضوع را برای رفع این خلاء اعلام کردیم اما با توجه به اینکه مراحل تغییرو اصلاح اساسنامه زمان بر است لذا در این نشست، برای رفع مشکل تغییراتی در تبصره 2 بند 3 دستورالعمل انتخابات مدنظر است که به رای می گذاریم.
سردار کارگر با تشریح تغییرات اعلامی در این تبصره، گفت: در مفاد تبصره 6 ماده 12 اساسنامه بیان می دارد» «در صورتیکه نماینده یا نمایندگان اعضای مجمع به عضویت هیئت مدیره انتخاب شوند مسئولیت نمایندگی آنها به عنوان اعضای کانون لغو خواهد شد» استان هایی که نماینده آنها در اجرای بند 1 ماده 12 اساسنامه به عنوان عضو هیئت مدیره درآمده باشد فاقد نماینده خواهد بود لذا پس از اولین نشست هر دوره مجمع که در آن اعضای هیئت مدیره تعیین می شوند فردی که در جریان انتخابات بالاترین رای را بعد از نماینده منتخ