۲۶۹
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
تعداد بازدید: ۷۰۲

رئیس کانون بازنشستگان استان خراسان شمالی از دیدار با 143 بازنشسته پیشکسوت استان در سال 1398خبر داد.

سرهنگ بازنشسته محمدتقی باقری گفت: سال گذشته اقدامات مهمی از سوی کانون استان در مسیر تکریم از بازنشستگان و مستمری بگیران و تلاش در جهت ارتقای روحیه آنان انجام گرفت.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های ضیافت و اردوهای یکروزه برای 387 بازنشسته به همراه خانواده، گفت: در طول این مدت از 121 نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران در منازل آنها و  از 22 بازنشسته بیمار در بیمارستان دیدار شد.

سرهنگ باقری اضافه کرد: اجرای برنامه پیاده روی و خدمات ورزشی از دیگر برنامه‌های کانون در سال گذشته بود 351 خانواده بازنشسته در سطح استان از این اماکن بهره مند شدند.

وی از اعطای وام اشتغالزایی فرزندان برای 9نفر، وام توانمدسازی برای 95 نفر و وام قرض الحسنه موسسه خیریه امام حسن مجتبی (ع) برای 11 نفر خبر داد و گفت: در سال گذشته 2فقره کمک بلاعوض به نیازمندان  از محل صندوق موسسه خیریه امام حسن مجتی (ع) پرداخت شد.

سرهنگ باقری از برگزاری 5 کارگروه برای بررسی پرونده بازنشستگان نیازمند با هماهنگی ساتا خبر داد و یادآور شد: در این جلسات 65 پرونده مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت 40 پرونده مورد موافقت مرکز قرار گرفته و به واجدین شرایط وام قرض الحسنه و بلاعوض پرداخت شد.

به گفته‌وی تکریم از 28 خانواده بازنشستگان درگذشته، مشاوره حقوقی رایگان برای 16 بازنشسته و خانواده آنها، تجلیل از 13 آزاده جنگ تحمیلی، ارائه یک هزار و 804 بلیت استخر رایگان، اعزام 83 بازنشسته به سفرهای زیارتی و سیاحتی، انعقاد 6 تفاهم نامه با مراکزی از جمله باشگاه بدنسازی، فروشگاه موبایل، فروشگاه عینک و.... و پیگیری و اعطای سبد نورورزی (کارت اعتباری اتکا به ازای هر نفر 1.600.000ریال) به تمامی بازنشستگان و مستمری بگیران(همسر) از دیگر اقدامات کانون خراسان شمالی در سال گذشته بود.

ارسال نظر
نام:
* نظر:
اخبار استان ها